Sophie-Sviit

salong/1 king-size voodi/vann

Viimane paruniproua Sophie oli ülimalt naiselik ning kuuldavasti armastas ta luksust. Proua kandis pikki kahisevaid kleite, õlgkübaraid, tema garderoob oli siidist, sametist ja üldjuhul rohkete tikanditega. Kes tema kummutise sai piiluda, avastas, et ka tema voodipesud olid kõik valged ning siidist. Sophiel romantilisest meelest ning luksuse armastusest räägivad ka tema kaks lemmikhobi – nimelt olnud tal suur liblikate kogu ja muljetavaldav hõbelusikate kollektsioon. Sophie sviit on vastavalt paruniproua maitsele luksuslik - eraldi salongi osaga, kus saab tegeleda oma lemmiktegevustega. Sviidis on paruniproualikult suur voodi ning luksuslik puitvann.

€ / EUR

Wilhelmi-Sviit

salong/1 king-size voodi

Viimane Parun, Wilhelm Iwan elas aastatel 1866-1934. Ta oli tuntud oma pika kongus nina sabakuubede ja silinder kaabude poolest. Kuna ta armastas väga õhtusööke korraldada, siis otse loomulikult kuulusid tema garderoobi saterkuued, valge vest ja kikilips. See, aga millest talupoegade seas legende räägiti, oli ennekuulmatu – parun kandis aluspesu! Lisaks viimasele, oli mõisnik innovatiivne ka tööstuse vallas - nimelt oli ta Taali tööstuspargi käivitajaks, omades nii siidvabrikut, malmivabrikut, tööriista tehast jne. Wilhelmi sviidis on tellissein, millelt võib näha mõisa arengu erinevaid etappe ning kaugeleulatuv vaade mõisa valdustele. Sviit on avar ja inspireerituna parunihärrast, kaasaegsete elementidega.

€ / EUR

Alexander

1 queen-size voodi/jõevaade

Alexander kuulus Stael von Holsteinide suguvõssa ning käis tihti Taalis külas. Alexander oli rahvusvaheline mees ehk tunnustatud sanskriti keele uurija ning filosoof. Ta õppis Tartu ülikoolis ja hiljem Saksamaal orientalistikat ning sanskriti keelt, elades ja õpetades hiljem Hiinas. Ilmselt oli Alexander see, kes tõi Taali mõisa idamaiseid mõjutusi (siidiussi kasvatus ja siidivabrik) ning ilmselt mõjutas ka oma jutustuste ja elufilosoofiaga ka Taali elanike maailmavaadet. Alexandri toas on loodud keskkond, et seal oleks inspireerivalt mõnus lugeda, kirjutada ning filosofeerida.

€ / EUR

Isabella

1 queen-size voodi/jõevaade

Taali mõisa kõige ilusamaks kohaks peeti talveaeda, mis oli helge ja valge ning täis palme ning taimi. Isabella oli õrna hingega mõisniku tütar, kellel oli kaks lemmikkohta – talveaed ja jõeäärne. Talveaias oli imeline lugeda – ja lugemist jätkus, sest mõisas oli suur prantsuse keelne raamatukogu, kust ka teistele parunitele raamatuid välja laenutati. Jõeääres viibis Isabella eriti kevaditi, mil oli jää minek, mis tegi legendi kohaselt sellist müra nagu oleks taamal tohutu äikese ilm. Isabella tuba on helge ja kerge, vaatega maagilisele jõele ning lummavale mõisapargile. Isabella toas olev kunst kujutab Eesti maastikke ning akna-all on mõnus paik lugemiseks.

€ / EUR

Aimee

1 queen-size voodi/jõevaade

Aimee oli viimase paruni isepäine tütar, kes oli väga haritud ja musikaalne – nimelt õppis ta vene tsaari aegu St Peterburis ning mängis hästi klaverit. Küll aga oli ta pere must lammas, armudes madalast soost eestlasest metsavahti ning abielludes nö seisust mitte arvestades. Tema oli ka ainuke, kes ei läinud kohe Saksamaale, vaid asus oma perega elama mõisa jahilossi – Sanksu lossi. Legend räägib, et endine mõisapreili kandis peale mõisa aja lõppu alguses kleite, kuid hiljem pükse ning sai ise kõigi majapidamistöödega hakkama. 1945 aastal kolis siiski oma lastega Saksamaale elama. Aimee tuba väljendabki värvikust, julgust ja isepäisust.

€ / EUR

Clara

1 queen-size voodi/jõevaade

Taali Mõisas oli au sees nii kunst, kui oodatud külalisteks kunstnikud, kes tihtipeale mõisas periooditi elasid. Üks kuulsaimaid ajutisi asunikke oli saksa kunstnik Clara von Sivers (1854-1924), kes peatus ja elas perioodi Taali Mõisas. Legendi järgi armastas ta jõeääres suviti tekkivat lummavat valgust. Clara maalis põhiliselt lillemotiividega natüürmorte, mis on tänapäevalgi oksjonitel hinnatud kaubaks. Clara toas on mõisa taga voolavalt jõelt peegelduv ning iidsetelt tammedelt murduv imeline valguse kombinatsioon, mis inspireerib looma.

€ / EUR

Johann

1 queen-size voodi/jõevaade

Johann oli Taali mõisa eelviimane parun, elades aastatel 1811-1890. Tema ajal ehitati praegune kivist mõisahoone. Legend räägib, et vana puit-mõis põles maha, kuna Johannile meeldis kahurist aupauke lasta ning ühel vihmasel ilmal hüppas tuli kahurist räästasse. Lisaks pidas Johann mõisa ümber suurt loomaaeda, kus oli isegi päris karuga karukoobas. Kõigil oma vabadel hetkedel hiilis Johann aga mõisa kabelisse, et omaette filosofeerida ja mõtiskleda. Johanni tuba on vaatega jõele ja mõisapargile, mis inspireerib loovalt mõtlema ja filosofeerima ja omaette mõtisklema.

€ / EUR